kanarya ilanları
muhabbet kuşu ilanları
papağan ilanları
güvercin ilanları
akvaryum balık ilanları
evcil hayvan ilanları

Kanarya Daha İyi Nasıl Öter

Kanaryalar kızışma dönemlerinde yüksek sesle ve sürekli öterler. Normal zamanlarda ise doğal yaşamında ki gibi gerekli durumlarda öterler. Tüy dökme dönemlerinde ise genelde sessizliğe bürünürler. Kanaryanızın daha yüksek sesle ve sürekli iyi bir şekildeztmesini istiyorsanız, kızışmasına yardımcı olmanız gerekmektedir. Hayvanın kızışması için ona çeşitli toğumlar verebilirsiniz. Bunlardan birtaneside nijer denilen bir toğumdur.

Bu toğum hayvanı kızıştırarak sürekli, yüksek sesle ve iyi ötmesini sağlayacaktır. Ancak bildiğiniz gibi herşeyin fazlasıda zarardır. Bu toğumdan fazla verirseniz hayvan fazla kızışır ve zamansız bir şekilde tüy dönemine girer bu durumda hayvanın hiç ötmemesine neden olacaktır. Bu yüzden kanarya sesiiçin pek tavsiye edilmez. Vermek istersenizde eser miktarda veriniz.

Kanarya Sesleri

Kanarya Kuş Sesleri

1 Yorum Kanarya Daha İyi Nasıl Öter

  1. tumer diyor ki:

    çok güzel bir kuş :) fakat çok ötmesede olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>