kanarya ilanları
muhabbet kuşu ilanları
papağan ilanları
güvercin ilanları
akvaryum balık ilanları
evcil hayvan ilanları

Papağan Kuş Kafesi Alırken Öneriler

Ben yetişkin papağan en büyük gerektiğine inanıyorum hayvan kuş kafesi biz gelemez (güvenli bar aralıklı). (Örneğin bazı bebekler, Afrika griler , onlar tırmanma ve tüneyen daha usta olana kadar küçük kafeslerde daha iyi gibi görünüyor.) Bu yatay, sadece dikey değil, uzay anlamına gelir. “Tüp kafes” nedeniyle yüksekliği büyük görünebilir sözde, ama kuş kullanabilirsiniz alanı küçük, üç katlı bir gömme dolap yaşayan bir insan gibi.

Kuşlar helikopter gibi aşağı düz sinek ve yok gibi bu, kuş adil değil. Eğer yeterince büyük bir kafes için yer yoksa, o zaman papağan daha küçük bir tür almak gerekir. Son derece aktif kuşlar daha fazla yer, ne kadar küçük olursa olsun gerektiğini unutmayın. Örneğin, lories ve kayıklar genellikle her kübik inç kendi kafesleri her gün, ne kadar büyük muhafaza kullanın.

Papağan Kafesi

Papağan Kafesi

Yükseklik Hakimiyet ve papağanlar
Yıllardır papağan davranış insanlar “sözde tartıştık yüksekliği hakimiyeti papağan “. Bu, genellikle kafes veya levrek yüksekliğine bağlı papağan gördüğümüz değişiklik karşı bir tepki idi. Düşük kafesli zaman papağan sık savunmasız görünüyor Nitekim, düşük kafes yerleştirerek, stres artırabilir. Yerde kafesleri yerleştirerek boyun eğici davranış teşvik çünkü evcil hayvan mağazalar genellikle, papağan saldırganlık azaltmak için bu kullanılır. Doğal sonucu birçok kuş için de geçerlidir. Yüksek bir levrek üzerinde dik kafalı papağan izin saldırganlık artırmak gibiydi.

Isırıkları ses yoğun bir dünyada, bu kavramı göz seviyesinden bir papağan izin asla agresif hale asla anlamına gelir temel kavramı çevrildi. Ancak, papağan kolay cevaplar izin basit yaratıklar değildir. Bence “. Egemenlik”, göz seviyesinden papağan izin sorun yaratmaz, ya da sözde Bunun yerine, zaten mevcut sorunları derinleştiren, bir uslu papağan yüksek ya da düşük tünemiş olup olmadığını uyumlu olması muhtemeldir. Bunun tersi de doğrudur. Kuş sahibinin ulaşamayacağı beklediği ise serbest bir papağan davranışları yoğunlaşır; göz seviyesinin altında bir kuş tutmak ne engeller ne de bir şey giderir. Bunun için, bir uygun eğitim ihtiyacı var.

Pet Oyuncaklar
Parrot insanlar biliyorum hayvan kuş oyuncakları kendi evcil kuşlar için çok önemlidir, ancak kafes alanı düşünülmelidir. Bilinen nedenlerden dolayı, kafesleri evcil kuşlar hareket için oda bir sürü vermek gerekir. Bu kadar kuş etrafında açamıyorum bu oyuncaklar ile aşırı vardır Ancak, hatta en büyük kafesleri hiç egzersiz sağlar. Bunun yerine, sahipleri kafesteki birkaç oyuncak koyun ve haftalık dönmelidir. Bu bir kuş hayatı daha ilginç tutar. Sadece, o da oynamak için oda bir sürü uyarılması için oyuncak değişen bir çeşitlilik vardır var yok.

Bir kuş kafesi onun kutsal ve tek oyun için yer olmalıdır. Davranış ve kafes en etkileri kabul ederek sizin papağan için en iyi ortamı sağlayarak, bu en üst düzeye çıkarmak sağlar.

Gece-Zaman Frights ve papağanlar
Diğer olsun hayvanları gece boyunca bir papağan korkutmak olabilir önemli bir husustur. Ben yıllar önce benim evde evcil kuşlar bindik, benim kedi kimse korkutmak değildi emin olmak istedim. Ben kedigil kapatabilme böylece Bu nedenle, kedi (ve küçük kuşlar gibi) alışık kuşlar her zaman bir kapı ile oda yerleştirildiler. Buna ek olarak, lütfen kuş kafesi üstünde kedi uyku izin vermeyin, ben ne kadar tatlı umurumda değil! Bu aç olmasa bile nasıl, başınızın üstünde uzanmış büyük bir aslan ile yaşamak istiyorsunuz?

Bir de pencere sarsan ses için gece ortasında uyandı zaman severek yıl önce hatırlıyorum mavi-ve-altın Amerika papağanı tam panik çığlık içinde. Sam normal “, öğle yemeği için kediler yiyor” ama onu kontrol ederken, benim yavru kedi karanlıkta onu kafesinin üstüne çıktı keşfetti. Ayakları o üzerinde yürürken düştü, bu yüzden ona pençeleri aşağı sarkan ile kafesin üstünde yatıyordu. Sam kediler endişe olmayabilir, ancak tehdit siyahlık, o biliyordu tüm korkunç bir şey onu kafese oldu! O histerik kendini etrafında atma, tam panik modunda oldu. (Daha önce, ne de çok şükür ki o zamandan beri gördüğüm gibi onu görmemiştim.)

Başka bir korkutucu gece bir şey perde ve duvarlarda titrek araba farları olmak, bu nedenle bazı kafes yerleştirme izin vermez bu yapabilirsiniz. Fareler gibi yaratıkların da gece frights ortaya çıkarsa, bir yok edici (boşluk tedavi öncesinde Evcil kaldırmak unutmayın, gerekirse) dikkatle çevreyi incelemek hazır bulundurun böylece, geceleri kuşları panik olabilir. Bir arkadaşım vardı gece korku sorunları gece ışıkları varlığına rağmen, onun iki papağan ile yıllarca. O duvarlarında farelerin kanıt taşımak ve bulunan hazır var bu konuda çözüldü. O zamana kadar, o evinde kemirgenler belirtisi bulmuşlardı.

Bu sorunların çoğu kolaylıkla böyle bir alt katta banyo veya evin arkasında bir misafir odasında küçük bir yatılı kafes olarak geceleri insanlar tarafından boş bir odaya yerleştirilen bir uyku kafesinin kullanımı ile çözümlenir. Oda tamamen karanlık ya da son derece sessiz olması gerekmez, tüm sonra, dolunay geceleri nadiren sessiz orman, aydınlatmak. Ne en önemli tehlikeli yırtıcı (kediler gibi) oda yaklaşık hareket olmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>